Савицька Василиса

Як позбутися негативних думок

Щоразу, коли до тебе приходить непотрібна думка, частіше про негативне майбутнє, почни в цей момент задавати собі питання – чи повинна я про це думати.

Розумовим процесом ми можемо спокійно керувати, якщо звичайно знаємо про це, і хочемо більш якісного життя. Але біда в тому, що ганяти по голові «сумовите лайно» багатьом несвідомо подобається / бо є чим зайнятися / ми так звикли / це наші внутрішні програми, які ми не усвідомлюємо. Тому балаган в голові часто живе своїм життям, приносячи масу бід і стресів.
Але якщо ти все ж таки вирішила долучитися до нечисленних рядів усвідомлених і успішних, йдемо далі.
Згадай ті моменти, коли нічого не віщувало біди, і ти була зайнята своїми справами, і, можливо, в тебе був гарний / чудовий / нормальний настрій, і, раптом, в голові з’являється одна маленька негативна думка:

– а може він мені зраджує?
– я товста?
– немає грошей і як жити?
– любить, не любить, одружується, не одружується?
– а що вони подумають, скажуть, напишуть?
– може з ним/нею щось трапилося?
– а якщо начальник припаяє мені догану… ну і так далі. Перелік можна продовжувати нескінченно, але, думаю, зрозуміло.

Що відбувається в цей момент? У цей момент, як снігова куля, починає намотуватись клубок негативних думок, і вже через 5-15 хвилин ти відчуваєш, як зіпсувався настрій , ти сваришся з близькими на рівному місці (а воно дійсно рівне, так як стрес ти створила у себе в голові, це був фантом, порожнеча, але ти виплеснула його в реальність). Плюс до цього в тебе розболілася голова, і тебе накрив стрес. Все! Процес саморуйнування включився.

І ось тут я завжди кажу – воно тобі треба? Ти у себе одна, і себе треба цінувати.
Тому і починаємо робити круту, найпростішу практику!

Як тільки в голові з’являється негативна думка – задаєш собі питання – я хочу про це думати, чи ні? Мені потрібно про це думати, це життєво необхідне, чи я можу змінити фокус уваги?
На цьому етапі важливо зрозуміти, що думка – це тільки думка, це поки ще не реальність. Дуже часто ти надумала те, чого немає, жахаєш себе тим, чим взагалі не варто. Ще більш глибоке усвідомлення, яке до тебе має прийти – те, що ти можеш обрати, про що думати. Якщо говорити мовою нейрофізіології – користуватися різними осередками і нейронними зв’язками в корі. Тобто, думати – це не процес, який йде сам по собі, це ТВІЙ вибір !!!

І в той момент, коли ти це усвідомила і прийняла, коли відповіла собі на питання, що не хочеш думати цю нав’язливу, негативну думку, відразу ж, не затягуючи! починай думати щось протилежне зі знаком +!
Замість я товста і ніколи не схудну – я струнка. Замість – він мені зраджує – він мене любить. Замість – з ним щось трапилося – з ним все добре і так далі…

Спочатку буде складно. Мозок звик до негативу і не любить напружуватися, він буде намагатися відвести тебе назад до активних вогнищ в корі. Але! Якщо ти будеш старанною, і будеш зміщувати свій фокус на позитивні протилежні думки протягом місяця, це почне ставати звичкою, і з кожним разом тобі буде все легше і простіше думати про хороше, так як у тебе з’являться нові активні осередки і нейронні зв’язки, яких до цього не було.

Ну, а приємним бонусом буде те, що ти будеш формувати позитивну реальність навколо себе. Адже думки матеріальні! Але про це – наступного разу.

 

Ілюстрація до тексту: картина «Десерт з канаркою», авторка Корнієнко Оксана